Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie

Redaktor naczelny:Dorota Kobierzewska
ISSN:2391-9515
Częstotliwość wydań:dwumiesięcznik
Wydawca:Wydawnictwo Lekarskie PZWL

W bieżącym numerze:

Najnowszy numer „Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie” jest szczególny, bowiem zawiera materiał edukacyjny poświęcony II Ogólnopolskiej Konferencji „Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie”, nad którą patronat objęło nasze czasopismo. Kierownikiem naukowym konferencji jest dr Dorota Kilańska.

Tematyka tegorocznego spotkania będzie obejmowała wiele złożonych zagadnień, niezwykle ważnych dla środowiska. I tak rozmowy będą toczyć się między innymi wokół polityki zdrowotnej, wyzwań w pielęgniarstwie, jak też oczekiwań. Gorąco zachęcamy do skorzystania z niecodziennej okazji spotkania się z gronem ekspertów, podzielenia się opiniami, doświadczeniem i wiedzą.

Tradycyjnie też poruszamy szeroki zakres tematów związanych z pielęgniarstwem i położnictwem. Począwszy od problematyki oscylującej wokół profilaktyki zakażeń szpitalnych, nowych standardów opieki okołoporodowej, roli pielęgniarki w prewencji ZSC, po innowacyjne metody leczenia odleżyn, śmiechoterapię jako istotny element w zapobieganiu syndromu wypalenia zawodowego i pielęgniarstwo w Norwegii.

Szczególnie gorąco polecam artykuł przygotowany przez dr Katarzynę B. Głodowską dotyczący zleceń i ich niepoprawnego wykonywania. Chyba każdy z nas słyszał o „krakowskim przypadku”, kiedy pielęgniarka nieprawidłowo podała lek małemu dziecku. Jak słusznie zauważa autorka - każdy z nas mógłby być na jej miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Co jest powodem, że nie mając prawidłowo wypisanego zlecenia, podajemy lek lub też przyjmujemy zlecenia ustne? Pytań o takim charakterze jest wiele… Odpowiedzi na część z nich znajdziecie Państwo w proponowanym artykule. Rozwiązań kolejnych dylematów pielęgniarek i położnych będziemy wspólnie szukać w tekstach publikowanych na łamach naszego czasopisma, w dziale „Prawo i etyka”.

Zapraszamy też do zapoznania się z planami opieki według terminologii Międzynarodowej Klasyfikacji ICNP®. Stanowią one dodatek do części prezentowanych artykułów.

Mamy nadzieję, że proponowana w tym wydaniu „Analizy Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie” tematyka zainteresuje Państwa i stanie się impulsem do dalszych dyskusji i ciekawych artykułów.


KSIĘGARNIA INTERNETOWA PZWL - prowadzona przez: Ravelo Sp. z o.o., ul. Daimlera 2, 02-460 Warszawa. Wpis do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000442101.
KONTAKT Z BOK - adres e-mail: wysylkowa@pzwl.pl; infolinia: 42 680 44 88. Biuro Obsługi Klienta czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Ważne sprawy | Formy płatności | Sposób, koszty i czas dostawy | Reklamacje i zwroty | Regulamin | Ochrona danych osobowych
e-Booki | Dla autorów | Informacje prasowe | Oferty pracy | Mapa serwisu | Polityka prywatności | English version